Hokejaši Medveščaka prekinuli su niz od šest uzastopnih pobjeda nakon što su u Ledenoj dvorani Doma sportova poraženi od Salvat Julajev Ufe 2-3 (1-0, 0-1, 1-2).

‘Medvjedi’ su poveli golom Milana Jurcina u trećoj minuti i idućih pola sata bili su u prednosti. Tada je izjednačio Ivan Višnevski. Ufa je povela u 50. minut preko Teemu Hartikainena, a dvije minute kasnije Dmitri Makarov je povisio prednost ruskog kluba. Jurcina je svojim drugim golom 90 sekundi prije kraja utakmice vratio nadu, no Medveščak u preostalom vremenu nije uspio izjednačiti.

Gostujuća momčad, koja je ime dobila po narodnom heroju Baškortorstana, Salvatu Julajevu upisala je petu pobjedu ove sezone i trenutačno se nalazi na devetom mjestu Istoka. Medveščak se trenutačno nalazi na petom mjestu Zapada sa 30 bodova, sedam manje od lidera moskovskog CSKA.

Utakmica protiv Ufe bila je posljednja prije odlaska ‘medvjeda’ na gostovanje u Magnitodorsk (Metalurg), Ufu (Salvat Julajev), Kazanj (Bars) i Toljati (Lada). Prvo je na rasproedu Magnitodorsk i ogled protiv Metalurga 7. listopada.