Hrvatski rukometaši ostvarili su i četvrtu uzastopnu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, nakon što su u srijedu u Rouenu svladali Čile sa 37-22 (17-9) čime su najmanje osigurali osvajanje drugog mjesta u skupini C.

Izabranici Željka Babića već su nakon 20 minuta igre imali osam golova viška (14-8), a do kraja poluvremena uspjeli prednost povećati na osam pogodaka. Ta je hrvatska prednost mogla biti još uvjerljivija da u drugoj polovici prvog poluvremena pred čileanska vrata nije stao Felipe Barrientos koji je obranio čak osam od 10 udaraca naših rukometaša.

U nastavku utakmice ni Barrientos nije više mogao zaustaviti rastrčane i raspucane hrvatske rukometaše koji su iz minute u minutu povećavali prednost do konačnih .

Izbornik Željko Babić je iskoristio ovu utakmicu kako bi dao priliku igračima koji su manje igrali u prethodna tri dvoboja, a u igru nisu ulazili Domagoj Duvnjak, Zlatko Horvat i Manuel Štrlek.

Pruženu priliku najbolje je iskoristio Lovro Mihić koji je sa osam golova i uz stopostotnu realizaciju bio najbolji strijelac Hrvatske. Pet pogodaka postigao je Lovro Jotić, a po četiri Marko Mamić, Željko Musa i Josip Božić Pavletić. Ivan Stevanović je od 23 šuta zaustavio njih 11, a uspio je postići i pogodak kad su Čileanci povukli vratara na klupu. Strijelce Čilea predvodili su Erwin Feuchtmann i Esteban Salinas sa po četiri pogotka. Felipe Barrientos je završio dvoboj s 10 obrana od 26 udaraca.

Hrvatski rukometaši izjednačili su se na vrhu ljestvice skupine C sa osam bodova koliko ima i Njemačka, protiv koje će izabranici Željka Babića u petak (17.45 sati) igrati utakmicu za prvo mjesto.