U Opatiji je održan međunarodni turnir u karateu. Natjecanje je brojilo 434 natjecatelja iz 52 kluba Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Italije. Karatisti KTC-a Križevci su nastupili u 8 kategorija i odnijeli  3 medalje. Dorian Kešer u kategoriji kadeta  iznad 70 kg osvojio je brončano odličje. Petar Filipović u kategoriji učenika  do 30 kg osvojio je srebrno odličje, dok je Iva Katalenac kod mlađih učenica  do 32 kg osvojila broncu..

U Zagrebu je održan  9. Bushido karate kup prijateljstva na kojem su također sudjelovali i karatisti KTC-a Križevci, koji su  nastupili  u 5 kategorija i osvojili jednu medalju. Iva Katalenac je osvojila srebrno odličje u kategoriji mlađih učenica do 32 kg. Filip Komarica je bio nadomak medalje u kategoriji mlađih učenika do 26 kg. Filip je, naime prošao prva dva kola sa pobjedama. U polufinalu je izgubio od predstavnika Bosne i Hercegovine, dok je za treće mjesto izgubio od hrvatskog predstavnika.

Natjecanje je brojilo 560 natjecatelja iz 62 kluba Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Mađarske, Crne Gore i Slovačke. Od ostalih natjecatelja još su nastupili Petar Filipović, Luka Pajnić i Erik Wolf. S njima je bio trener Mario Ban.