U finalu talijanskog nogometnog Kupa Juventus je u Rimu pobijedio Lazio 2-0 osvojivši rekordni 12. put ‘Coppa Italia’.

Golove za torinsku ‘Staru damu’ zabili su Dani Alves (12), Leonardo Bonucci (24).

Mario Mandžukić je odigrao cijeli susret za Juve, dok je Marko Pjaca i dalje izvan stroja zbog ozljede koljena. Ivan Vargić je utakmicu pratio s klupe ‘nebesko-plavih’.

Juventusova pobjeda mogla je biti i uvjerljivija, no na vratima Lazija bio je raspoloženi albanski vratar Thoma Strakosha.

Juve ima priliku osvojiti još dva trofeja ove sezone i tako zaključiti sezonu s tri pokala što je do sada uspjelo jedino Interu 2010. godine.

Dva kola prije kraja prvenstva Juve vodi u prvenstvu sa četiri boda više od Rome i ukoliko momčad Massimiliana Allegrija u nedjelju na svom travnjaku pobijedi Crotone osigurat će ‘scudetto’, čak 33. naslov prvaka.

Vrhunac sezone bit će 3. lipnja u Cardiffu gdje Juventus očekuje finale Lige prvaka protiv Real Madrida.