Večeras je odigrana utakmica petog kola HT Premijer lige između Cibone i Hermes Analitike. Gosti su na krilima bivšeg Radnikovog igrača, Ivana Svobode pobijedili nekadašnjeg Europskog prvaka rezultatom 92:83.

Cibona je u prvoj četvrtini napravila razliku od 14 poena, ali već u nastavku Hermes uzvraća i na poluvrijeme ide s vodstvom od jednog poena.Treća dionica je pripala opet domaćinu, da bi Analitičari u posljednjih 10 minuta ubacili 30 koševa i upisali vrijednu i iznenađujuću pobjedu. Upravo je Svoboda imao ključnu ulogu kroz cijeli susret, ali i njegovu završnicu. Kod rezultata 85:81 kada su popularni „Vukovi“ lovili goste, Svoboda iznuđuje faulove te zabija četiri slobodna. Time je 40 sekundi prije kraja utakmice osigurao pobjedu svoje ekipe.

Svoboda je susret završio s 23 poena, a služio ga je šut. Za dva poena je šutirao 75%, a za tri 50%, dok je s linije slobodnih bacanja bio bez greške. S druge strane je nastupao također jedan izdanak Košarkaškog kluba Radnik, Marko Tomas. On je utakmicu završio s 11 poena i šest asistencija.