Hrvatski reprezentativni napadač Nikola Kalinić bio je dvostruki asistent u 3-1 (2-0) pobjedi Fiorentine na gostovanju kod Palerma u susretu 18. kola Serie A kojom je momčad iz Firence barem privremeno zasjela na vrh ljestvice talijanskog nogometnog prvenstva.

Kalinić je asistirao za prva dva gola “viola”, oba u prvom poluvremenu, a oba je puta strijelac bio slovenski reprezentativac Josip Iličić u 13., odnosno 42. minuti.

Domaći su u nastavku smanjili preko Gilardina (77), ali pobjedu Fiorentine potvrdio je Blaszczykowski (90+3).

Kalinić je igrao za Fiorentinu do prve minute sudačke nadoknade, Milan Badlej je proveo čitavu utakmicu na terenu za “viole”, a svih 90 minuta u dresu Palerma odradio je Mato Jajalo.

Fiorentina je sada na vrhu ljestvice sa 38 bodova, dva više od Intera, koji od 18 sati gostuje kod Empolija, te Juventusa koji je bez marija Mandžukića u sastavu na svom terenu rutinski svladao posljednju Veronu sa 3-0 (2-0). Strijelci za “crno-bijele” bili su Dybala (8), Bonucci (45) i Zaza (82).

Stipe Perica bio je strijelac za Udinese koji je na svom terenu svladao Atalantu sa 2-1 (2-0). Udinese je poveo u 22. minuti golom Cyrila Thereaua, a na 2-0 je povisio Perica sjajnim pogotkom glavom u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Bivši napadač Zadra, koji je u Udinama na posudbi iz Chelsea, igrao je do 83. minute kada je uz veliki pljesak zamijenjen. Bio je to drugi pogodak sezone 20-godišnjeg napadača nakon što je u prosincu zabio za pobjedu protiv Torina (1-0). Atalanta je u nastavku uspjela tek ublažiti poraz, a pogodak je postigao Marco D’Alessandro u 75. minuti.

Šime Vrsaljko odigrao je svih 90 minuta za Sassuolo koji je na svom terenu odigrao 2-2 (1-2) protiv Frosinonea.
REZULTATI 18. KOLA:
Sassuolo – Frosinone 2-2 (Ajeti 22-ag, Falcinelli 74 / Dionisi 16, Ajeti 45)

Chievo – Roma 3-3 (Paloschi 44, Dainelli 58, Pepe 85 / Umar 7, Florenzi 37, Falque 71)

Palermo – Fiorentina 1-3 (Gilardino 77 / Iličić 13,42, Blaszczykowski 90+3)

Milan – Bologna 0-1 (Giaccherini 82)

Lazio – Carpi 0-0

Juventus – Verona 3-0 (Dybala 8, Bonucci 45, Zaza 82)

Udinese – Atalanta 2-1 (Thereau 22, Perica 45+2 / D’Alessandro 75)