U drugom krugu Europskog rukometnog prvenstva u zagrebačkoj Areni sastali su se Hrvatska i Bjelorusija.

Nakon dvije impresivne pobjede protiv Srbije i Islanda, naši su rukometaši izgubili od Švedske te tako u skupinu 1 prenijeli dva boda. Bjelorusija je u drugi krug stigla bez bodova, a bjelorski rukometaši ni danas nisu stigli do bodova.

Goran Stanzl/PIXSELL

Naime, Hrvatska je od početka držala prednost, a bilo je čak i +5, 13:8. Na kraju se na predah otišlo s prednošću 15:12.

Sanjin Strukic/PIXSELL

U drugom poluvremenu Hrvatska drži prednost uz poteškoće u napadu, ali drži prednost od plus 2 do plus četiri. Tako je bilo do 56. minute kada Bjelorusija smanjuje na 23:22, a u 58. minuti semafor pokazuje 23:23. Cindrić dovodi Hrvatsku u vodstvo u 59. minuti, a u posljednjoj sekundi utakmice Kopljar daje gol za konačnih25:23.

Hrvatska igra u subotu protiv Norveške, a 24. siječnja protiv Francuske.