Hrvatska je u polufinalu Europskog prvenstva, izvještava HRS. Posljednju utakmicu u Koprivnici, prije odlaska u Varaždin, hrvatski kadeti odigrali su protiv Francuske u borbi za polufinale Eura. Nakon poraza od Danske, izabranici Borisa Lisice odlučili su dati sve od sebe na terenu i još jednom Hrvatsku odvesti u završnicu velikog natjecanja. Hrvati su odlično otvorili susret i svoj tempo igre diktirali su sve do posljednjeg sučeva zvižduka kada su upisali slavlje 25:20 (12:7). Polufinale Europskog prvenstva Hrvatska igra protiv Islanda, a drugi polufinalni par su Danska i Švedska.

Hrvatska je utakmica otvorila sjajno i po dogovoru, a temelj je bila čvrsta 6-0 obrana koja je jako namučila Francuze. Oni su nam odgovorili s 4-1 zonom koja se pretvarala u 5-1, ali nisu bili uspješni. Hrvatski napad je u prvih 11 minuta utakmice bio vrlo uspješan i postigao je četiri gola zaključno s Marinom Greganićem, dok je hrvatska mreža bila mirna cijelo to vrijeme. Prvi gol protivnika stigao je tek u 11 minuti preko Yohana Bourgeuila.

Uz dobru obranu razbranio se i Stipe Purić pa je Francuska i sljedećih pet minuta bila bez pogotka. S druge strane hrvatski napad je nastavio s uspješnim pronalaženjem rupa u protivničkoj obrani pa je u 17. minuti stanje bilo 8:1 nakon sjajnog gola Patrika Martinovića. Francuska je na novi zgoditak morala čekati sve do 18. minute susreta kada siguran biva Hugo Jullian. U posljednjih pet minuta prvog dijela utakmice koncentracija Hrvatske kao da je pala i to je Francuska iskoristila za smanjenje minusa, ali bliže do pet nisu došli pa se tako na odmor otišlo pri 12:7 naših kadeta.

Posložena igra vratila se u uvodnim minutama nastavka u samo deset minuta igre Hrvatska je vratila svojih osam pogodaka prednosti (17:9). Nakon dvije pogreške u napadu Francuska je preko Loicka Salouasmanjila zaostatak na 11:17. No, Hrvatska nije htjela popustiti i cijelo vrijeme je održavala vodstvo ne dopuštajući Francuzima ni blizu.

Bilo je možda sitnih grešaka pa je tako u 47. minuti Hrvatska napadala s četiri igrača zbog čega je izbornik Boris Lisica pozvao prvi time-out. Dobro je izgledalo na terenu i nakon novih dogovora, a u zadnjih deset minuta utakmice Hrvatska ulazi s obranom Frana Lučina i s osam golova u plusu. Do kraja se ništa nije promijenilo i Hrvatska je mogla početi slaviti polufinale Europskog prvenstva pobjedom nad Francuskom 25:20 (12:7).

Polufinale Europskog prvenstva Hrvatska igra protiv Islanda u petak, 17. kolovoza, u 20:30 sati u Areni Varaždin.