U derbi susretu 31. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka svladali Lokomotivu s 2-1 (2-0), te preuzeli treće mjesto na ljestvici.

Hajduk je u izravnom obračunu za treću poziciju uspio svladati Lokomotivu, te su Splićani, nakon dužeg vremena, opet treća momčad HNL-a. U prvom dijelu istakao se s dva pogotka Dejan Mezga, koji je u 10. minuti iskoristio dodavanje Ivana Mikanovića, a bivši igrač Maribora u 28. minuti je postigao i svoj drugi gol, ovog puta na asistenciju Frana Tudora. Lokomotiva je smanjila u 48. minuti kada je bivši hajdukovac Franko Andrijašević nakon udarca s kuta pogodio glavom iz blizine. Dokraja utakmice su obje momčadi propustile šansu, Lokomotiva za izjednačenje, a Hajduk za uvjerljiviju pobjedu.

Na ljestvici vodi Dinamo s 77 bodova, Rijeka ima 65, Hajduk je treći s 43 boda, a Lokomotiva četvrta s 42.

Pred 6000 gledatelja na stadionu u Poljudu sudio je Vidulin iz Kanfanara.

Strijelci: 1-0 Mezga (10), 2-0 Mezga (28), 2-1 Andrijašević (48)