HRVATSKA-GRČKA 4:1 (3:1)

Doigravanje za SP 2018., prva utakmica. Stadion Maksimir, Zagreb.

Sudac: G. Rocchi (Italija)

Strijelci: 1:0 – Modrić (13′ – 11m), 2:0 – N. Kalinić (19′), 2:1 – Papastathopoulos (30′), 3:1 – Perišić (33′), 4:1 – Kramarić (49′)

Žuti kartoni: Karnezis (11′), Zeca (21′), Bakasetas (79′)

Hrvatska: Subašić, Strinić, Lovren, Vida, Vrsaljko, Brozović, Rakitić, Perišić, Modrić (od 89′ Pašalić), Kramarić (od 82′ Vlašić), N. Kalinić (od 76′ Rebić). Izbornik: Z. Dalić.

Grčka: Karnezis, Tzavellas, Papadopoulos, Papastathopoulos, Maniatis (od 46′ Retsos), Tziolis, Samaris (od 62′ Tachtsidis), Zeca, Fortounis, Stafylidis (od 71′ Bakasetas), Mitroglou. Izbornik: M. Skibbe.

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je prvu utakmicu u dodatnim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2018. godine pred punim maksimirskim tribinama protiv Grčke.

Goran Stanzl/Pixsell

U 10. minuti grčki vratar Karnezis srušio je Kalinića i s bijele točke u 13. minuti Modrić dovodi Hrvatsku u vodstvo.

Sanjin Strukić/Pixsell

Nakon brze akcije Vatrenih lopta je stigla do Strinića, koji se probija po boku i ubacuje nisku loptu u sredinu, a Kalinić na prvoj vratnici maestralno petom posprema loptu iza grčkog vratara i Hrvatska je u 19. minuti povela 2:0.

Grci smanjuju prednost u 30. minuti nakon ubačaja iz kuta. Glavom pod gredu loptu posprema Sokratis. Nakon šoka pred više od 30 tisuća gledatelja na Maksimiru, Vatreni pojačavaju tempo i u 33. minuti semafor pokazuje 3:1. Naime, nakon sjajnog centaršuta Vrsaljka na drugoj vratnici Perišić glavom pogađa za 3:1.

Do kraja prvog poluvremena odlične prigode za Kramarića i Kalinića, ali ovog puta grčki vratar brani.

U nastavku fantastičan početak za Hrvatsku. Asistencija Vrsaljaka do Kramarića koji u 49. minuti posprema loptu u mrežu i Hrvatska vodi 4:1!

Luka Stanzl/Pixsell

Do kraja susreta Dalićev sastav mudro drži loptu i čeka svoju priliku, ali hrvatski napadači nisu uspjeli i peti puta zatresti mrežu Grčke. Gosti su najizgledniju priliku u drugom poluvremenu propustili u 90. minuti, odnosno obranio je Subašić. Završilo je 4:1, uzvrat je u nedjelju u Ateni.