Poliklinika Milojević – Glamur Križevci – Pizzeria Stari Zagreb – Borongaj Lugovi 1:1 (3:4)

ZAGREB – Završio je najjači malonogometni turnir u Hrvatskoj, zagrebačka “Kutija šibica” u kojoj se natjecalo 134 malonogometnih družina. U finalu su se sastale ekipe Poliklinika Milojević – Glamur Križevci i Pizzeria Stari Zagreb – Borongaj Lugovi.

Ekipa Poliklinika Milojević-Glamur Križevci je nakon devet nastupa na Kutiji šibica izborila svoje prvo finale. Za “glamurovce” je igralo šest majstora malonogometne lopte iz Futsal Dinama, ali to se nije primjećivalo nakon prvih 20 minuta igre.

glamur8

Prvo poluvrijeme donijelo je šahovsku borbu bez stopostotnih prilika. U nastavku susreta nastavila se tvrda utakmica s malo izglednih prilika i tako je bilo do 37. minute kada griješi Maloča, a igrač ekipe Poliklinika Milojević-Glamur Križevci Penava dodaje loptu petom Matoševiću koji prizemnim udarcem sa deset metara dovodi u vodstvo svoj sastav. Izgledalo je da će utakmica završiti pobjedom “glamurovaca”, ali 33 sekunde prije kraja utakmice udarcem sa 15 metara rezultat oštrim prizemnim udarcem poravnava Pavlović.

U izvođenju udaraca sa 7 metara sretnija i spretnija bila je ekipa Pizzeria Stari Zagreb – Borongaj Lugovi koja se okitila naslovom “Kutije šibica”.

Sedmerci: El Saleh 1-0, Grbeša 1-1, Pavlović 2-1, Penava 2-2, Kanjuh – promašaj, Đulvat – brani Pavlić; Pavlović 3-2, Penava – promašaj

kutija6 kutija7kutija1

U utakmici za treće mjesto prošlogodišnji osvajač “Kutije” CB Dobermann poražen je od ekipe Amoz – Fingal d.o.o. rezultatom 3:0, dok je  u veteranskom turniru Promotionplay obranio naslov pobjedom protiv sastava IPA Zagreb 2:0.

U finalu ženske “Kutije” ŽNK Osijek – HNTV – pobijedio je MNK Futsal Super Chicks 4:1.