Hrvatska reprezentacija u mini-nogometu plasirala se u finale Europskog prvenstva koje se održava u Vrsaru nakon što su boljim izvođenjem kaznenih udaraca svladali reprezentaciju Bosne i Hercegovine sa 3-2 (1-1) i večeras će se u 21 sat boriti za zlato protiv Rumunjske koja je u prvom polufinalu, također nakon kaznenih udaraca, svladala Češku sa 3-2.

mininogomet2

Rezultat nakon 40 minuta regularnog dijela između Hrvatski i BiH bio je 1-1, a prvi su u vodstvo došli reprezentativci BiH pogotkom kojeg je već u 2. minuti postigao Goran Lovrinović, da bi u 9. minuti izjednačio Alen Herceg.

mininogomet hrvatska
Kako do kraja susreta više nije bilo pogotka prišlo se izvođenju kaznenih udaraca. S udaljenosti od šest metara u prvoj seriji Lovrinec je pogodio za Hrvatsku, a Lovrinović za BiH. U drugoj seriji Orlović promašuje okvir vratiju, a Jukić pogađa stativu, pa je pobjedniku odlučivala treća serija udaraca u kojoj je Smok dao gol za Hrvatsku, a naš vratar Marko Habazin obranio udarac najboljeg strijelca BiH Vuice i time odveo Hrvatsku u finale.
Bila je to šesta uzastopna pobjeda Hrvatske na ovom prvenstvu na kojem su do finala savladali selakcije Luksemburga, Litve, Izraela, Škotske, Mađarske i BiH.

Hrvatska mininogometna reprezentacija

Bit će to drugi nastup u finalu EP za Hrvatsku i prigoda za revanš Rumunjima za poraz u finalu 2013. godine.  Bila je to ujedno i jedina naša medalja na EP u mininogometu u kojem dominira reprezentacija Rumunjske koja je pet puta osvajala naslov prvaka.
U utakmici za treće mjesto u 19,30 igraju reprezentacije Češke i BiH, a nakon njih u 21 sat u finalu će igrati Hrvatska i Rumunjska.