Hrvatske košarkašice pobijedile su u u zadnjoj utakmici C skupine Europskog prvenstva u Szombathelyu sastav Velike Britanije s 76-70 (25-12, 20-24, 17-22, 14-12), te sada čekaju ishod susreta Srbija-Rusija, koji odlučuje hoće li Hrvatska proći u drugi krug.

Naše košarkašice su pobjedom nad Britankama ispunile zadani cilj, no do trijumfa nad najslabijom reprezentacijom skupine došle su na vrlo težak način. Nakon početnog vodstva u trećoj četvrtini je uslijedio veliki pad u igri Hrvatske, a minutu i pol prije isteka trećine Britanke su povele s tri razlike (55-58). Srećom, izabranice izbornika Braslava Turića dokraja su ipak zabilježile pobjedu, zahvaljujući vrlo raspoloženim Ivi Borović (23) i Ivi Slišković (17, 7 skokova).

Hrvatska je skupinu okončala s po dvije pobjede i poraza, no morat će strepiti za ulazak u drugi krug i navijati za Ruskinje u srazu sa Srbijom. Naime, Ruskinje su u nedjelju senzacionalno izgubile od Latvije, pa bi u slučaju da Srpkinje pobijede Ruskinje, Hrvatska kao najslabija u krugu s Latvijom i Rusijom ispala.

U drugi krug prolaze tri prvoplasirane selekcije.