U drugom kolu skupine A Europskog juniorskog prvenstva (U-18), koje se održava u turskom Samsunu, u subotu su košarkaši Hrvatske poraženi od Italije sa 78-84 (27-41), te su nakon dva poraza izgubili šansu za plasman u četvrtfinale.

Nakon izjednačene prve četvrtine Talijani su se odvojili u drugoj, a početkom treće imali su 19 poena viška (46-27). Hrvatski juniori smanjili su zaostatak na devet koševa polovicom treće četvrtine. No, onda je opet uslijedio pad, Talijani su imali 15 poena viška i do kraja susreta Hrvati u uspjeli tek ublažiti poraz.

Kod Hrvatske najbolji su bili Leo Čizmić (14 poena i 7 skokova) i Darko Bajo (14 koševa i 9 skokova), a u momčadi Italije istaknuli su se Davide Moretti sa 23 i Tommaso Oxilia sa 14 koševa.

Četvrtfinale su izborili Španjolska i Italija, koje su u prva dva kola ostvarile pobjede, dok su Švedska i Hrvatska upisale poraze. Hrvatska u nedjelju igra sa Švedskom, a drugom susretu naše skupine sastaju se Španjolska i Italija.