Najbolji hrvatski badmintonaš Zvonimir Đurkinjak osvojio je drugo mjesto na 19. izdanju turnira Victor Croatian International, međunarodnom turniru u badmintonu koji je održan u Zagrebu.

Đurkinjak, naš jedini igrač u svjetskih TOP 100, u finalu je izgubio od Finca Kaspera Lehikoinena 14-21, 16-21.

Na putu dio finala 28-godišnji Zagrepčanin, koji je bio postavljen za prvog nositelja zagrebačkog turnira, je pobijedio Austrijanca Wolfganga Gnedta (21-15, 21-7), Švicarca Joela Koniga (21-14, 21-15), Talijana Mattea Belluccija (10-21, 21-13, 21-17) i Nijemca Alexandera Rooversa (21-11, 19-21, 21-17). Treće mjesto podijelili su Bugar Alex Vlaar i Nijemac Roovers.

Đurkinjak je nastupio i u konkurenciji parova i to s imenjakom Hoelblingom osvojivši prvo mjesto. Zvonimir & Zvonimir su u finalu pobijedili tajlandsko – hrvatski par Samatcha Tovannakasem – Igor Čimbur 21-17, 21-18.

“Zadovoljan sam nastupom s obzirom koliko sam dugo bio ozlijeđen, a još uvijek jesam. Jednostavno u finalu muškog singla nisam imao više snage, noge su mi otkazale i pluća. Mislim da je to normalno s obzirom da sam igrao dvije konkurencije. U tri dana sam odigrao 10 mečeva. Za parove sam nekako očekivao da ćemo osvojiti. Kad sam vidio prijave znao sam da imamo velike šanse za prvo mjesto,” kazao je naš najbolji igrač badmintona.

Zvonimir Đurkinjak i Zvonimir Hoelbling su na Mediteranskim igrama u turskom Mersinu 2013. slavili u konkurenciji parova što je najveći uspjeh u povijesti hrvatskog badmintona.

Sada obojicu očekuje nastup na Europskom prvenstvu koje će se od 25. do 30. travnja održati u danskom Koldingu. Đurkinjak će u 1. kolu pojedinačne konkurencije igrati protiv Irca Scotta Evansa, a u slučaju pobjede u drugom kolu ga očekuje peti nositelj Danac Anders Antonsen. Đurkinjaka i Hoelblinga u prvom kolu parova očekuju Irci Sam i Joshua Magee.

“Slijedi nam nastup na Europskom prvenstvu gdje ću igrati singl i parove. U obje konkurencije u prvom kolu idemo na Irce. Do sada nisam igrao protiv Evansa, međutim imam šanse za prolaz,” dodao je Đurkinjak.

Njegov do sada najbolji rezultat na europskim prvenstvima bio je plasman u 3. kolo prošle godine u francuskom La Roche-sur-Yonu gdje je nakon velike drame izgubio od kasnijeg osvajača bronce Nijemca Marca Zwieblera.

Na turniru u Zagrebu u ženskoj konkurenciji je slavila Dankinja Anne Hald pobijedivši u finalu Engleskinju Georginu Bland  22-20, 21-18. Treće mjesto podijelile su naša Maja Pavlinić i Čehinja Katerina Tomalova.

Turnir je dio europskog kruga te se boduje za svjetsku ljestvicu. Ovogodišnje izdanje okupilo je igrače iz čak 30 zemalja, a zaprimljeno je ukupno 187 prijava u pet konkunrecija (muškarci i žene pojedinačno, muški i ženski parovi te mješoviti parovi).