Od 2. do 4. lipnja u Vinkovcima održana je Završnica Državnog prvenstva za 5. i 6. razrede osnovnih škola. Svoj je nastup tamo iz košarke osigurala Osnovna škola Sveti Petar Orehovec, a naposljetku su osvojili treće mjesto. U prvoj utakmici, odnosno polufinalu poraženi su od kasnijih prvaka, Osnovne škole Šime Budinića iz Zadra, rezultatom 49:27.

Na poluvremenu su gubili samo jedan razlike, ali se protivnik bolje snašao u nastavku i plasirao u finale. Susret za treće mjesto igrali su protiv OŠ Borovo koju su porazili 33:24, a za pobjedu su velikim djelom zaslužni i njihovi navijači koji su punim autobusom došli bodriti svoje Orehovčane. Zaista nestvaran uspjeh za školu koja nema dvoranu. „Ostvarili smo povijesni uspjeh za našu školu i općinu. Isplatio nam se dugogodišnji trud u gotovo nestvarnim uvjetima. Presretni smo!“ –  rekao je Saša Šikić.

os sveti petar orehovec kosarka os sveti petar orehovec kosarka os sveti petar orehovec kosarka