Hrvatska teniska reprezentacija povela je sa 2-1 protiv Brazila u Florianopolisu u meču za ulazak u Svjetsku skupinu Davis Cupa zahvaljujući 6-0, 3-6, 7-6 (2), 7-6 (3) pobjedi Ivana Dodiga i Franka Škugora protiv Marcela Mela i Brune Soaresa.

Dodig i Škugor odigrali su prvi set iz snova, za samo 27 minuta dobili su prvu dionicu igre sa 6-0 dva puta oduzevši dva puta servis Soaresu, a jednom Melu izvrsnim reternima probijavši suparnike na mreži. Bilo je jasno kako takvu razinu naš par neće moći zadržati, u drugom setu Brazilci su zaigrali bolje, te za to bili nagrađeni “breakom” za 5-3 kada su oduzeli servis Dodigu bez izgubljenog poena.

Ključni trenutak dvoboja dogodio se u petom gemu trećeg seta kada je kod rezultata 2-2 Škugor izvukao gem u kojem su Melo i Soares imali čak šest “break-lopti”. Nakon toga set je otišao u “tie-break” kojega su Dodig i Škugor sjajno otvorili, osvojili su oba poena na servis Mela i stigli do prednosti od 3-0 koju su uspjeli zadržati do kraja.

U četvrtom setu Dodig i Melo stigli su “breaka” za 4-3, te je Dodig kod rezultata 5-4 servirao za meč. Imali su naši igrači i dvije meč-lopte u tom gemu, ali ipak nisu uspjeli privesti dvoboj kraju, već se i u četvrtom setu igrao “tie-break”. Do vodstva Dodiga i Škugora od 4-3 niti jedan par nije uspio steći prednost, a tada su naši igrači osvojili dva poena na servis Soaresa, drugoga je osvojio Škugor izravnim retern winnerom kojim je donio tri nove meč-lopta, a ovoga je puta Dodig na svom servisu iskoristio prvu za veliki bod.

Ranije u subotu Borna Ćorić je za samo tri minute na terenu dovršio posao protiv Joaoa Souze svladavši ga s konačnih 6-4, 7-6 (5), 6-1 za 1-1. U petak je u prvom susretu Thomaz Bellucci sa 6-1, 6-4, 3-6, 6-4 svladao Matu Delića i donio prvi bod Brazilu.

U nedjelju od 15 sati igrat će Bellucci i Ćorić, te će u slučaju pobjede našeg igrača Hrvatska izboriti nastup u Svjetskoj skupini Davis Cupa sljedeće godine, dok će u slučaju pobjede Brazilca o ukupnom pobjedniku odlučivati peti susret.