U okviru priprema za Svjetsko prvenstvo rukometaši Hrvatske u nedjelju su u Umagu na Croatia Cupu svladali Tunis sa 35-30 (20-14) .Bila je to dobra partija “kauboja”, posebice u napadu. Hrvatski rukometaši lakoćom su kontrolirali utakmicu i držali komotnu prednost, koja je u prvih deset minuta drugog poluvremena dosegla osam pogodaka razlike.

Najefikasniji u redovima Hrvatske bio je Manuel Štrlek sa sedam golova, dok su Zlatko Horvat, Stipe Mandalinić i Lovro Jotić zabili po četiri pogotka.

Reprezantaciju Tunisa predvodio je Oussama Boughanmi sa devet golova.

U posljednjoj utakmici Croatia Cupa u ponedjeljak Hrvatska igra protiv Crne Gore (18 sati), koja je u subotu protiv Tunisa odigrala 31-31.

Svjetsko prvenstvo u Francuskoj na rasporedu je od 11. do 29. siječnja. Hrvatska se nalazi u skupini C sa Njemačkom, Bjelorusijom, Mađarskom, Čileom i Saudijskom Arabijom, a četiri najbolje reprezentacije plasirat će se u osminu finala SP-a.