GRANIČAR Đ  0 (0)

KRIŽEVCI 3 (2)

GRANIČAR: Peroković, Kožar D. (od 62. Begić), Karlovčan, Janči, Topolčić, Kožar M., Piragić (od 62. Krstić), Lovrak (od 55. Golubić), Horvat (od 62. Lenardić) Imbriša (od 62. Carek), Šostarec. TRENER: Mladen Karan.

KRIŽEVCI: Špoljar, Jandrašec (od 55. Zemljak), Božović, Blagaj, Maras, Kofler (od 85. Podolski), Vrbančić (od 67. Babić), Mladen, Mišir (od 77. Miklečić), Bastašić, Rumenjak (od 70. Orejaš). TRENER: Dražen Kemenović.

PODRAVSKE SESVETE – Igralište NK Drava. SUDAC: Denis Gregurina (Koprivnica). POMOĆNICI: Zoran Vrabelj (Koprivnički Ivanec) i Nikola Novak (Koprivnica). STRIJELCI: 0:1 Rumenjak (36), 0:2 Mladen (39), 0:3 Mišir (56). Horvat kod Graničara, Kofler kod Križevaca. CRVENI KARTON: Topolčić.  IGRAČ UTAKMICE: Milan Mišir.

Neočekivano težak susret nogometaši Križevaca odigrali su u četvrtfinalnoj utakmici županijskog nogometnog Kupa, koja je odigrana na neutralnom terenu  protiv Graničara iz Đurđevca. Prvih 30 minuta susreta pripao je u potpunosti momčadi iz Đurđevca, koja nije iskoristila svoju najizgledniju priliku u 15. minuti susreta kada se pred vratima križevačkog čuvara mreže Špoljara našao Piragić, koji silovito puca, a Špoljar je bio na razini.

Nakon početnog presinga Križevčani su osjetili pad u kondiciji Picoka te oko 30. minute počinju utakmicu primirivati i okretati na svoju stranu. Vrlo brzo su realizirali svoje napore. U 36. minuti susreta Bastašić centrira loptu, koju Rumenjak glavom plasira u desni kut iznenađenog vratara Perokovića. Već u 39. minuti Križevačni povećavaju prednost preko Mladena za mirnije drugo poluvrijeme.

Gruba igra Đurđevčane je koštala na početku drugog poluvremena kada je Topolčić pokosio Rumenjaka, a sudac Denis Gregurina nije imao dvojbe te ga je poslao na prijevremeno tuširanje. Sve dileme oko novog polufinalista riješio je Mišir u 58. minuti kada je matirao Perkovića za konačnih 3:0. Iste ekipe sastaju se i u subotu u prvenstvenoj utakmici Međužupanijske lige.

REKLI SU NAKON UTAKMICE

Mladen KARAN (trener GRANIČARA): Teško je nešto očekivati nešto od momčadi koja je već neko vrijeme bez treninga. Križevci za vikend ulaze u utakmicu neopterećeni, dok mene čeka težak posao slaganja momčadi za vikend. Ovakvoj ekipi Križevaca koja je fizički dobro pripremljena i tehnički jako teško bez treninga možemo parirati.

KARAN

Dražen KEMENOVIĆ (trener KRIŽEVACA): Očekuje nas ponovo teška utakmica protiv Graničara, kojem ti bodovi znači puno u borbi za opstanak u ovom rangu natjecanja, tako da će sigurno dati sve od sebe da ugrabe poneke bodove. Mojoj ekipi čestitam na pobjedi i vjerujem da možemo to ponoviti i u subotu.