Dvije medalje osvojili su križevački boksači na mlađem seniorskom prvenstvu Hrvatske koje se održalo u subotu u Boksačkom centru na zagrebačkom Velesajmu.
Emilija Novosel (16) okitila se srebrom u kategoriji do 64 kilograma. U finalnom natjecanju izgubila je 2:1 od protivnice koje je bila dosta iskusnija od nje.
Luka Balen (17) osvojio je broncu u kategoriji od 69 kilograma. Trema i neiskustvo zaustavili su Doriana Dubravca (17) da osvoji medalju. On je izgubio u četvrtfinalu predajom u trećoj rundi, a u borbi nije pretrpio niti jedan ozbiljniji udarac.
– Srce mi je prepuno i iznimno sam ponosan na naše boksače. Naučili su dosta novih stvari – rekao je trener Hrvoje Pečarić koji se zahvalio boksačkom klubu David iz Koprivnice na pomoći i savjetima te svima koji su iz Križevaca došli gledati borce u Zagreb.