U derbiju 8. kola Bundeslige Bayern je u Muenchenu deklasirao Borussiju Dortmund s čak 5-1, te sada ima velikih sedam bodova prednosti u odnosu na “crno-žute”.

Derbi u Muenchenu donio je fantastičnu igru Bayerna, koji je nakon Wolfsburga i zagrebačkog Dinama i Borusiji “podario peticu” na Alllianz Areni. U 26. minuti Thomas Mueller je efektnu akciju okončao prvim pogotkom, a isti igrač je u 35. minuti realizirao i kazneni udarac. Nadu Borussije u povoljan rezultat donio je Pierre-Emerick Aubameyang (36), koji je tako nastavio nevjerojatan niz jer je u svih osam kola bio strijelac. U drugom poluvremenu uslijedio je “potop” kluba iz Dortmunda, a sva tri pogotka postigli su bivši igrači Borussije. Poljak Robert Lewandowski potvrdio je sjajnu formu golovima u 46. i 58. minuti, čime je na čelu ljestvice strijelaca s 12 pogodaka u 8 kola, a konačnih 5-1 postavio je Mario Goetze (66).

Bayern ima sedam bodova više od Borussije, a osam od Schalkea, koji je u nedjelju neočekivano izgubio doma od Koelna s visokih 0-3. Kiksao je i Bayer koji je u leverkusenu odigrao samo 1-1 s Augsburgom.

Bayern Muenchen 5 Thomas Mueller 26,35pen, Robert Lewandowski 46,58, Mario Goetze 66