Hrvatski tenisač Ante Pavić nije se uspio pridružiti Borni Ćoriću i plasirati u četvrtfinale ATP turnira u indijskom Chennaiju, gdje ga je u srijedu, u dvoboju 2. kola, sa 7-6 (5), 6-1 pobijedio Španjolac Guillermo Garcia-Lopez.

Pavić je protiv 27. tenisača svijeta i prošlogodišnjeg pobjednika Zagreb Indoorsa bio nadmoćan u prvom setu te prije ulaska u tie-break bio bliže osvajanju prve dionice u kojoj je propustio čak šest set-lopti, a ukupno devet za oduzimanje servisa 32-godišnjem Španjolcu.

Pavić je kod vodstva 2-1 u prvom setu imao prve tri break-lopte, 15-40 i jednu prednost, ali se Garcia-Lopez izvukao. Kad je 26-godišnji Ogulinac poveo 5-4, Španjolac je bio suočen sa četiri set-lopte, 15-40 i dvije prednosti Pavića, no i tu se izvukao. Uslijedila je prva prijetnja Garcia-Lopeza koji je u 11. gemu došao do 0-40, ali je hrvatski tenisač nanizao pet poena i poveo 6-5. I opet je Pavić došao u priliku za osvajanje seta, ali je Garcia-Lopez i treći put izvukao 15-40 te izborio tie-break. U odlučujućem gemu prvog seta Španjolac je stalno vodio te realizirao drugu set-loptu.

Rasplet prvog seta pogubno je utjecao na Pavićevu igru, tako da je u drugoj dionici meča osvojio svega jedan gem te nakon jednog sata i 24 minute završio svoj ovogodišnji nastup u Chennaiju, gdje je iz kvalifikacija stigao do glavnog turnira i u 1. kolu protiv Nicolasa Almagra ostvario najveću pobjedu u karijeri.

Prije Pavića mjesto u četvrtfinalu izborio je Borna Ćorić koji je sa 6-2, 7-5 nadigrao Amerikanca Austina Krajiceka. .