Danas je održana Završnica Državnog prvenstva za srednje i osnovne škole iz atletike. Osnovna škola Ljudevita Modeca osvojila je šesto mjesto kod djevojaka, dok je Gimnazija Ivana Zakmardija Dijankovečkoga završila brončana. Još jedno veliko priznanje za križevačke atletičare koji ove godine apsolutno dominiraju.

Kod osnovnih škola na 100 metara šesta je završila Nikolina Feltrin u vremenu 16 sekundi i 28 stotinki. Veronika Drljačić je u cilj ušla četvrta na 300 metara (42.51), dok je treća bila Marcela Gudić na 600 metara (1:55.14). Na skoku u dalj, Lucija Zimonji je skočila 4.69 metara i tako završila peta u toj disciplini, a četvrta najbolja skakačica u vis je Sara Jelušić (130cm). Patricija Navoj je također četvrta najbolja bacačica kugle (9.22m). Maja Filković je vortex bacila 40.42 metra, što ju je smjestilo na šesto mjesto. U napetoj štafeti djevojke su završile četvrte (2:33.97).
Kod srednjoškolaca je Lovro Ivančić dionicu od 100 metara istrčao za 12 sekundi i 36 stotinki te tako završio šesti, dok je na 400 metara Maks Brčić u vremenu 52.04 sekunde završio četvrti. Juraj Palčić je na 800 metara osvojio drugo mjesto (2:08.37), a drugi je također bio Emanuel Evačić na 1500 metara (4:08.36). Antonio Jagodić je četvrti završio na skoku u dalj (5.79m). U skoku u vis je Ivan Kranjčić skočio 175cm, što mu je bilo dovoljno za odlično treće mjesto. Na bacanju kugle Matija Majhen je završio šesti (11.35m). Mladići su na štafeti završili treći (2:08.87).

atletika1 atletika2atletika3 atletika4atletika5atletika6 atletika7atletika8 atletika9