PITOMAČA – KRIŽEVCI 1:5 (0:1)

PITOMAČA – Igralište Pitomača. SUDAC: Patrik Bliznac (Virovitica). POMOĆNICI: Mario Abdić (Daruvar) i Slavko Miklečić (Bjelovar). DELEGAT: Božidar Vrbaslija (Slatina). STRIJELCI: 0:1 Bastašić (23), 0:2 Jandrašec (56), 0:3 Sučić (75), 0:4 Sučić (77), 1:4 Plavšić (79, 11m), 1:5 Bastašić (89). IGRAČ UTAKMICE: Roberto Jandrašec.

PITOMAČA: Zdelar, Škrinjar, Jularić, Miloš, Plavšić, Prlić, Škaro (od 81. Škudar), Filipović (od 11. Jakupec), Veličan (od 59. Presečan), Begović, Sabljić (od 75. Klemen). TRENER: Anton Pranjić.

KRIŽEVCI: Vrbančić, Jandrašec, Kofler (od 70. Blagaj), Švagelj, Mladen, Mišir (od 64. Stubičan), Bastašić, Tihelka (od 51. Novak), Sučić, Pavlic (od 46. Božović), Maras. TRENER: Mihael Miklečić.

Bio je to pravi prvenstveni susret. Prepun događaja, poteza u kojima su daleko uspješniji bili Križevci, a što pokazuje rezultat. Susret konkretnije otvara domaća postava, ali u toj situaciji Vrbančić u ogledu jedan na jedan izlazi kao pobjednik. Križevci postupno pletu napadačku mrežu koja će se kroz cijelu utakmicu vrtjeti oko Jandrašeca, Sučića i Bastašića. Igrala se 23. minuta. Bastašić probija lijevu stranu i s oko 25 metara odapinje i matira nemoćnog Zdelara za vodstvo Purgera.

Pitomača pokušava uzvratiti, ali nije išlo te se na predah odlazi sa prednošću gostiju. Drugo poluvrijeme bolje otvaraju Križevci. Bila je to 56. minuta. Školska akcija Križevaca. Sučić ostavlja povratnu za mladog Novaka koji fenomenalnim proigravanjem gura Jandrašeca u situaciju jedan na jedan s vratarom, koju ovaj hladnokrvno iskorištava za 2:0.

U 75. minuti Jandrašec probija desnu stranu i nesebično proigrava Sučića, koji mirno posprema za visokih 3:0. Samo dvije minute kasnije preslika akcije. Akteri su ponovo Jandrašec i Sučić, Jandrašec probija stranu, a Sučić ponovno mrtav hladan posprema za 4:0.

U 79. minuti nesmotreni prekršaj Križevčana u kaznenom prostoru. Bliznac pokazuje na bijelu točku, a siguran je bio Plavišić. Međutim, pred sam kraj utakmice Križevčani potvrđuju veliko pobjedu. Jandrašec ponovno probija desnu stranu, odigrava povratnu loptu na vrh 16 metara za Bastašića, koji odmjerenim udarcem ponovo matira Zdelara.

U sljedećem kolu Križevci dočekuju Graničar, a susret se igra već u utorak.

nogomet pitomaca krizevci1 nogomet pitomaca krizevci2 nogomet pitomaca krizevci3 nogomet pitomaca krizevci4 nogomet pitomaca krizevci5 nogomet pitomaca krizevci6 nogomet pitomaca krizevci7 nogomet pitomaca krizevci8 nogomet pitomaca krizevci9 nogomet pitomaca krizevci10 nogomet pitomaca krizevci11 nogomet pitomaca krizevci12 nogomet pitomaca krizevci13 nogomet pitomaca krizevci14 nogomet pitomaca krizevci15 nogomet pitomaca krizevci16 nogomet pitomaca krizevci17 nogomet pitomaca krizevci18 nogomet pitomaca krizevci19 nogomet pitomaca krizevci20 nogomet pitomaca krizevci21