NK Vrbovec 2 (1)

NK Kustošija 2 (1)

U 8. kolu 3. HNL zapad u Vrbovcu su se sastali istoimeni domaćin i gosti iz Kustošije. Domaćin je nakon dva uzastopna domaća poraza, tražio pozitivan rezultat protiv vrlo dobre gostujuće ekipe koja je u pozitivnom nizu od tri uzastopne pobjede.
Već na samom početku utakmice, točnije u 9. minuti gosti ostaju s igračem manje nakon što je kapetan Pavković na 18 metara od gola, kao posljednji igrač srušio Ramona.

Bez obzira na to, gosti dolaze u vodstvo u 16. minuti preko Lovrića nakon lijepo odigrane akcije preko lijeve strane. Domaćin nakon toga preuzima inicijativu i pokušava doći do gola gostiju koji se vrlo dobro brane. U 36. minuti Colarić gura loptu Ramonu koji izlazi pred vratara Đurđeka, a gostujući stoper ga ruši, te sudac dosuđuje najstrožu kaznu.

Izvodi ju Ramon i to loše, brani Đurđek, ali se lopta ponovno odbija Ramonu koji iz drugog pokušaja uspijeva postići pogodak za 1-1. U drugom poluvremenu do 55. minute domaći stoper Radovac zarađuje dvije javne opomene, odnosno isključujući crveni karton. Gosti potpuno preuzimaju kontrolu te ubrzo nakon toga dolaze u vodstvo preko Đurđeka.

Prijete još nekoliko puta, ponajviše preko najboljeg igrača Lovrića, ali ne uspijevaju riješiti utakmicu. Kazna dolazi u 80. minuti kada gostujući stoper nespretno ruši Colarića, a najstrožu kaznu uspješno izvodi Dimović za konačnih 2-2.

Vrbovec: Benko, Horvatić, Radovac, Potroško (od 46. Gomerčić), Jendriš, Colarić, Jelić (od 61. Ponestke), Pluščec, Ramon, Ćosic, Petak (od 46. Dimović)

Kustošija: Đurđek N., Pavliš, Cindrić (od 63. Mihelčić), Đurđek I., Meštrović (od 82. Cmrečnjak), Horvat, Deak, Močilac, Vragolović (od 70. Martinko), Lovrić, Pavković

Igrač utakmice: Kristijan Lovrić

Vrbovec je trenutno na osmom mjestu tablice, a u sljedećem kolu gostuje u Sisku kod Segeste.