TOMISLAV (SIŽ) 3 (1)

FUGAPLAST 2 (1)

TOMISLAV: Tkalčec, Selak (od 90. Ledinski), Mesar, Vrtar (od 74. Benjak), Šimunović, Đurec (od 85. Lacković), Bukal, Črnec (od 78. Bogdan), Kusobrak (od 66. Ivančić), Benković. TRENER: Siniša Buđa.

FUGAPLAST:  Zlatar Le., Bedenik, Labaš, Pavešić, Kopričanec, Bečeić (od 83. Kolarević), Kovačić, Zlatar Lu., Međimurec, Premec (od 46. Zlatar D.) Kolarević M. TRENER: Davor Ćurković.

SVETI IVAN ŽABNO – Igralište Ivan Bastalec. SUDAC: Bruno Ritoša. POMOĆNICI: Matej Mađerić i Dražen Sredonselec (svi Koprivnica). DELEGAT: Ivan Lasić (Carevdar). STRIJELCI: 0:1 Međimurec (5), 1:1 Benković (29), 2:1 Šimunović (59), 3:1 Kusobrak (63), 3:2 Kolarević (83). IGRAČ UTAKMICE: Dejan Kusobrak.

SVETI IVAN ŽABNO – Bila je to svakako sadržajna utakmica odigrana između posljednjeplasirane momčadi Fugaplasta iz Gole i domaće momčadi Tomislava, koji zauzima pretposljednju poziciju prvenstvene tablice. Šok za domaćina bio je već u 5. minuti susreta. Slobodni udarac s gotovo 35 metara izvodi Međimurec i pogađa između nogu iznenađenog Tkalčeca za vodstvo gostiju. Isti je imao priliku iz novog slobodnog udarca kada je pogodio stativu. Tomislav se polako opravio od početnog šoka te u 29. minuti Benković matira Zlatara za 1:1.

Ponovo se Benković našao u poziciji u 33. minuti, a nekoliko minuta kasnije Šimunović pogađa gredu. Igrala se 59. minuta Šimunović odigrava Đurca, koji probija lijevom stranom, ponovo odigrava Šimovića, koji preciznim udarcem dovodi domaćina u vodstvo. Tri minute kasnije slobodni udarac izvodi Bukal, plasiranu loptu glavom skreće Kusobrak za povećanje prednosti domaćina. Nakon toga Žabnjanci se opuštaju, a to koristi u 82. min susreta Kolarević, koji probija lijevu stranu i pogađa za 3:2.  Momčad Fugaplasta pokušala je izjednačiti, ali je Tomislav završni pritisak odradio na razini, a po svemu sudeći Fugaplast je momčad koja je jednim korakom u nižem rangu.

REKLI SU NAKON UTAKMICE

IMG_0395

Siniša BUĐA (trener Tomislava): Bili smo puno bolja momčad. Morali smo utakmicu puno prije riješiti, a ne da nam se dogodi kao sada da imamo zadnjih par minuta neizvjesnost. Jednostavno nas gol neće.  Svojim dečkima moram čestitati na borbenosti, a gostima na fer i korektnoj utakmici.

IMG_0433

Krešimir GAL (predsjednik Fugaplasta): Ne znam što bih rekao na ovakvu igru. Totalno bez borbe, bez ideje, bez ikakve agresivnosti. Možda smo nešto odigrali tih zadnjih par minuta, ali sve skupa je to nedovoljno. Jednostavno bez boljeg pristupa igri i bez treninga se ne može.