SLAVEN BELUPO – CIBALIA 2:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Glavni sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb). Pomoćnici: Igor Krmar (Zagreb) i Davor Kožarec (Domaslovec). Četvrti sudac: Ivan Vučković (Zagreb). Delegat: Tomislav Gjajić (Kutjevo). Kontrolor: Domagoj Ljubičić (Osijek).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Marković – Kitanovski, Musa, Katić, Goda – Puclin (od 70. Puclin), Vidović, Trebotić (od 75. Brezovec) – Doležal, Ivanovski, Delić (od 62. Bouadla). TRENER: Tomislav Ivković.

CIBALIA (4-1-4-1): Brkić – Karamarko, Ikić, Soldo, Tomašević – Muženjak – Kordić, Mrdeša (od 79. Mlakić), Vitaić, Galić – Miličević ( od 74. Karaula). TRENER: Mladen Bartolović.

STRIJELCI: 1:0 a.g. Soldo 35′, Bouadla 92′

ŽUTI KARTONI: Delić 29′ (Slaven Belupo); Muženjak 29′, Karamarko 79′ Karaula 93′ (Cibalia)

Po izrazito hladnom vremenu i teškom terenu nogometaši Slaven Belupa upisali su pobjedu nad Cibalijom. U 22. kolu Prve hrvatske nogometne lige, pred 500-tinjak najvjernijih navijača, slavili su na koprivničkom Gradskom stadionu rezultatom 2:0.

Trener Tomislav Ivković, zadovoljan prezentacijom svojih igrača u Zaprešiću prošlog petka, na teren je poslao istu jedanaestoricu kao i protiv Intera. Valja istaknuti da se na klupi našao i Josip Brezovec, najnovije pojačanje u redovima Farmaceuta.

U prvom poluvremenu prvu opasnu situaciju vidjeli smo pred golom Cibalije i to u desetoj minuti. Odlično je centrirao Trebotić s poludistance, ali su redom Ivanovskog, Vidovića, Musu i Katića dijelili tek centimetri da ‘zatvore’ centaršut i pospreme loptu u gol. Šest minuta kasnije pokušali su i gosti, ali je udarac glavom njihovog napadača otišao pokraj vratnice, piše Drava.info.

Smirila se utakmica nakon te šanse. Farmaceuti su tražili put do gola Vinkovčana, ali je obrana gostiju otklanjala svaku prijetnju. Ono što Farmaceutima do tada nije pošlo za nogom, pošlo im je u 35. minuti. Delić je izvrsno uposlio Godu na lijevoj strani, on je prizemno ubacio u 16-erac, a lopta je kroz šumu nogu došla do Kitanovskog koji snažno puca s 20-ak metara, pogađa gostujućeg stopera Soldu od kojeg se lopta odbija u gol za 1:0.

Do kraja poluvremena Slaven je pokušavao povećati svoje vodstvo preko Katića, čiji je udarac iz daljine obranio vratar Brkić, preko Ivanovskog čiji je udarac glavom ponovno fantastično obranio gostujući vratara i preko Vidovića čiji je udarac bio neprecizan. Zanimljivo je da su se sve tri situacije dogodile u razmaku od 60-ak sekundi.

Nastavak susreta bolje su otvorili gosti. U 58. minuti pucao je Muženjak, lopta je pogodila jednog igrača Slaven Belupa, promijenila smjer i pogodila gredu. Samo dvije minute kasnije pokušao je i Galić, ali je njegov udarac fantastično obranio vratar Marković.

Cibalia je pokušavala kombinatorikom doći do vrata Slavenaša koji su vrebali svoju priliku iz kontri u nastavku susreta. Bilo je nekoliko lijepih situacija za Farmaceute, ali je nedostajao precizniji zadnji pas kako bi se riješila utakmica. Najbolje takve vidjeli smo u 80. i 81. minuti. Prvo je Ivanovski bio neprecizan pa je Rebernik promašio odličnu priliku, a odmah nakon toga je i Brezovec, koji je danas upisao prvi službeni nastup nakon povratka u Koprivnicu, pogodio stativu.

Pet minuta kasnije ponovno je Varaždinac ugrozio vrata gostiju i to iz svog najjačeg oružja – slobodnog udraca, ali je vratar Brkić odlično reagirao i odbio loptu u korner. Do kraja susreta gosti su pokušali doći do izjednačenja, ali im je Bouadla u sudačkoj nadoknadi pogotkom za 2:0 ugasio svaku nadu.

Ovom pobjedom Slaven je preskočio Lokomotivu na prvenstvenoj ljestvici te sada drži šesto mjesto s 25 osvojenih bodova. Farmaceutima slijede dva najteža gostovanja u prvenstvu. Prvo će na noge Hajduku, a zatim i Dinamu u Zagreb.

Piše: Luka Šarlija (drava.info)